Darbo laiko apskaitos sistema


Žmogiškųjų resursų valdymas ir kontrolė. Organizacijose,  ypač didelėse, prireikia tikslios darbo laiko kontrolės. Ar darbuotojas laiku atėjo į darbą? Ar neviršija nustatyto pietų pertraukos laiko? Ar tikrai asmuo dirbo tiek viršvalandžių, kiek pareiškia? Darbuotojo ir darbdavio pasitikėjimas. Sprendimas – Darbo laiko apskaitos sistema.

• Specialūs prietaisai, kurie registruoja darbuotojus (kortelės, biometrinio skaitytuvo arba prietaisai skirti įvesti specialų kodą).

• Skirtingi metodai pagal konkrečios organizacijos darbo specifiką.

• Įdiegus sistemą darbuotojai, ateidami į darbą ir išeidami iš jo, turės registruotis naudodami kodą, kortelę ar savo piršto atspaudą.

Įdiegus Darbo laiko apskaitos sistemą kiekvienam darbuotojui arba darbuotojų grupei galima sukurti skirtingus darbo grafikus. Atsiranda galimybė fiksuoti daugiau informacijos apie registracijas. Naudojant vieną iš identifikavimo būdų lengva fiksuoti darbuotojų judėjimą: pietų pertraukos ir viršvalandžių metu, susitikimo ar išvykimo trukmę ir tikslą. Sistema mėnesio pabaigoje paruošia skirtingas ataskaitas: lankomumo, vėlavimo, viršvalandžių ir t.t.

 

Galimas realių laiko apskaitos duomenų eksportavimas į darbo užmokesčio ir laiko, vietinio atlyginimo apskaitos programas, naudojamas Lietuvoje. Automatizuotas darbo laiko apskaitos sistemos valdymas – kai laiko apskaitos sistemos administravimas gali vykti iš tos pačios darbo užmokesčio, personalo ir darbo laiko programos.